شناسه : 9486
شنبه, 10/04/1395 - 08:02
نویسنده : azsharghi
آذربایجانشرقی/ گزارش خبری و تصویری شماره 1 آذرماه

کارگاه آموزشی شورای پایگاهها بسیج مساجد ومحلات سپاه ناحیه مرند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج مساجد و محلات،گزارش تصویری وخبری کارگاه اموزشی شورای پایگاهها بسیج مساجد ومحلات سپاه ناحیه مرند بشرح ذیل میباشد:

1.لطفا خودتان را معرفی کنید و در خصوص رده خود شرح دهید.

اینجانب سرهنگ دوم پاسدار محسن عباسعلیزاده مدیر بسیح مساجد ومحلات ناحیه هستم که در حدود دو سال است که مسئولیت این مدیریت را به همراه عملیات ناحیه برعهده گرفته ام که  به صورت مستقیم پیگیر مسائل ومشکلات وبرنامه های حوزه ها وپایگاهها می باشد.

2. آیا برنامه شورای پایگاهها مورد نیاز  و درخواست متربیان بوده است  و دلیل آن را ذکر کنید.

قبل از اجرای دوره به صورت  نمونه از پایگاههای مقاومت محلات نظارت بعمل آمده که اکثر شورا و فرماندهان پایگاهها نسبت به مسئولیت وشرح وظایف آن آگاهی کامل نداشته، لذا در این راستا مقرر گردید آموزش های لازم  با توجه به برنامه ابلاغی صورت گیرد.

3. اقدامات قبل از اجرا را به صورت مختصر تشریح نمایید.

بعد از ابلاغ وشرکت در جلسه ویدئو کنفراس معاونت بسیج مساجد ومحلات سپاه عاشورا، با هماهنگی معاونت تعلیم وتربیت ناحیه حاج آقای عارفی اقدام به برگزاری چندین جلسه هماهنگی با شورای فرماندهی ناحیه برگزار گردید که در این جلسات مقرر گردید کمیته های تخصصی از قبیل کمیته اماد وپشتیبانی جهت تغذیه وپذیرایی و کمیته اموزش ومربیان جهت پیگیری امور مربیان و .... تشکیل گردید و در روز اجرای برنامه به صورت تخصصی وظایف محوله را انجام دهند.سپس پس از تصویب شورای فرماندهی ناحیه با هماهنگی ریاست محترم آموزش و پرورش اقدام به هماهنگی مدیران مدارس ( مدرسه آیت الله سعیدی برای برادران ومدرسه فاطمیه برای بسیج خواهران) منظور گردید. سپس کمیته فرهنگی به فضا سازی محیطی هردو مدرسه اقدام نمود.

4. علت اینکه دو مدرسه برای اجرای برنامه در نظر گرفته شده بود را بیان نمایند. کلاس های قشر محلات در دو شیفت صبح  وعصر برگزار گردید و یا در یک شیفت؟

با توجه به این که تعداد کلاس های هر قشر 16 کلاس بودند وروستایی بودن حوزه های ناحیه و عزیمت از راه دور شورای حوزه و کم بودن مدت زمان روز در اواخر سه ماهه سوم  با تصویت کمیسیون در دو گروه و محل مجزا در یک شیفت کلاس ها برگزار گردید.

5.نحوه اجرای برنامه را بیان نمایید.

طبق سین برنامه از ساعت 7:00 لغایت 08:30 در دو اکیب مجزا توسط آماد و مهندسی ناحیه صبحانه مهیا وتوزیع گردید و بعد از صبحانه اعضای محترم شورای پایگاههای حاضر در کارگاه اموزشی برابر احکام مسئولیت سازماندهی و  کلاس ها از  ساعت 9 صبح لغایت 12:45 برگزار گردید بعد از اختتامیه کلاس ها کلیه متربیان در نماز جمعه شرکت نمودند. در حین اجرای کارگاه اکیب بازرسی سپاه عاشورا نیز ار نحوه اجرای کلاس ها و متربیان و روش تدرس مربیان بازرسی به عمل آمد که پس از جمع بندی تعداد 297 نفر از شورای پایگاههای قشر مساجد ومحلات و 197 از قشر جامعه زنان در این دوره حضور داشتند .

6 . محاسن و معایب و پیشنهادات در مورد این کارگاه را بیان فرمایید.

با توجه به عدم توجیه شورای پایگاه به شرح وظایف خود بنا به نظر سنجی که صورت گرفت این کارگاه مثمر ثمر  بوده و رضایت متربیان را به عمل آورده است . از معایب آن می توان گفت که  با توجه به تعدد شورای پایگاه اجرای یک مرحله در سال و در یک مکان، از کیفیت اجرای برنامه کاسته می شود،  لذا پیشنهاد می شود این برنامه به صورت شش ماه توسط معاونت های ناحیه برگزار گردد.

0 دیدگاه

افزودن دیدگاه جدید